• Українська
  • English
  • Русский

Названо найкращі продукти для зору

Для гарного зору необхідні продукти, багаті вітамінами А і С.
У наш час нескінченного сидіння перед екранами моніторів і телевізорів багато хто шукає продукти, які необхідно обов’язково включити в свій раціон, щоб уникнути проблем із зором.
Про це пише HealthyStyle.info з посиланням на healthystyle.info.
Вітамін А є складовою частиною пігменту сітківки ока. Він потрібен при будь-яких порушеннях зору. Його недолік викликає курячу сліпоту (коли зір стає слабкішим в сутінках).
Вітамін С захищає судини, які забезпечують кровопостачання сітківки ока.
1. Морква
Цей овоч багатьом знайомий з дитинства: мабуть, кожного з нас батьки змушували гризти морквину, аргументуючи тим, що вона хороша для зору. Дорослі не брехали: заяча радість, і правда, багата бета-каротином, який в організмі перетворюється на вітамін А. Він бере участь в процесах відновлення функції очей і запобігає розвитку курячої сліпоти. Але зір морква, як прийнято думати, на жаль, не покращує.
2. Чорниця
Ця чорна ягідка за важливістю для зору знаходиться на одній сходинці з морквою. Вона багата на вітамін С, допомагає зберегти гостроту зору, знімає втому очей після перегляду телевізора і роботи з комп’ютером. Тому чорниця особливо хороша для офісних працівників. У чорничний сезон лікарі рекомендують з’їдати не менше 10 склянок свіжих ягід. Взимку ж її можна їсти, перетерту з цукром.
3. Яловича печінка
Печінка (правда, не тільки яловичу, а всю, що була під рукою) здавна прикладали до очей, щоб вилікувати курячу сліпоту. Нині науково доведено, що саме в яловичої печінки міститься найбільше вітаміну А. Простіше кажучи, печінка – тваринний аналог морквини.
4. Шпинат
Багатий вітаміном С. Вживання цієї культури 2-4 рази в тиждень знижує ризик вікової сліпоти і розвитку катаракти. Американські вчені взагалі вважають, що шпинат зможе лікувати деякі форми сліпоти і нині працюють над розробкою такої цілющої методики.
5. Яйця
Багаті вітаміном А. І навіть незважаючи на те, що в них його не так багато, як у моркві, достатньо всього двох яєць (жовтків), щоб задовольнити добову потребу організму в цьому вітаміні.
Читайте також: Названо кращі сніданки для гарного початку дня
6. Апельсини
В одному апельсині міститься добова доза вітаміну С. Але цей цитрус ще багатий і вітаміном А. Відомо і те, що ефірна олія апельсина підвищує гостроту зору.