• Українська
  • English
  • Русский

Очі людини – справжнє диво природи

Зазвичай ми не замислюємося, яким скарбом володіємо, але у живої істоти немає більш вірного сторожа і помічника, ніж орган зору.  Очі невпинно трудяться на протязі всього нашого життя, мало нагадуючи про себе. До 80-95% інформації про наше оточення ми отримуємо завдяки зору.  А що ти знаєш про свої очі? Давай перевіримо?

Найрідкісніший колір очей у людини – зелений.  Всього 2% населення Землі мають зелені очі.

Всі люди з блакитними очима можуть вважатися родичами.  Справа в тому, що блакитний колір очей – це результат мутації в гені HERC2, через яку у носіїв такого гена знижене вироблення меланіну у райдужній оболонці ока, а саме від кількості меланіну залежить колір очей.  Виникла ця мутація приблизно 6-10 тис. років тому в північно-західній частині чорноморського узбережжя.

Око людини здатне сприймати тільки три ділянки спектру: червоний, синій і зелений.  Інші кольори є поєднанням цих кольорів.

Приблизно у 2% жінок є рідкісна генетична мутація, завдяки якій у них спостерігається додаткова колбочка сітківки.  Це дозволяє їм бачити 100 мільйонів кольорів.

Існують дуже «складні» для людського ока кольори, їх називають «неможливі кольори».

 Вага ока становить приблизно 7 г, а діаметр очного яблука практично однаковий у всіх здорових людей і дорівнює близько 24 мм.

Тільки 1/6 частина очного яблука видна.

Людина в середньому моргає через кожні 4 секунди (15 разів на хвилину), час моргання – 0,5 секунди.  Можна підрахувати, що за 12 годин людина моргає 25 хвилин. Жінки моргають приблизно в два рази частіше, ніж чоловіки.

Чхнути з відкритими очима неможливо.  Вчені поки не з’ясували причину цього.  По одній гіпотезі, так організм захищає очі від мікробів і бактерій, що вилітають при чханні.  За іншою, це частина загального рефлексу, адже при чханні скорочується багато м’язів не тільки в носі і на обличчі, але і по всьому тілу.

Зіниці очей розширюються на 45%, коли ми дивимося на того, кого любимо.

З усіх м’язів нашого тіла, м’язи, які контролюють очі – найактивніші.

Ваші очі завжди залишаться такого ж розміру, що і при народженні, а вуха і ніс не перестають рости.

Зображення, які відправляються в наш мозок, насправді перевернуті.

Космонавти не можуть плакати в космосі через гравітацію.  Сльози збираються в маленькі кульки і починають пощипувати очі.

Наші очі фокусуються приблизно на 50 речах в секунду.

І це ще далеко не все ….