• Українська
  • English
  • Русский

Очі щурів

Ура, друзі! Новий рік настав, ми сподіваємося, все гарно відсвяткували цю чудову подію. Як відомо, Новий рік – рік Щура. І ми, офтальмологи, звичайно ж, не могли не зацікавитися, а як бачить цей чудовий звір, під заступництвом якого ми будемо жити цілий рік. Так ось.

Очі щурів можуть бути одного з трьох можливих кольорів: чорні, рожеві і темно-червоні (рубінові). Існують також щури, які мають очі різних відтінків, один з яких рожевий або рубіновий, а другий чорний або рубіновий.

Щури володіють панорамним зором, так як їх очі розташовані по обидва боки голови. При цьому зорова інформація, що отримується кожним оком, є самодостатньою і практично не перетинається з інформаційним полем іншого ока.

Щури бачать тільки блакитний і зелений відтінки, а червоний представляється для них таким собі темним кольором. Однак звірята мають можливість розрізняти ультрафіолетовий колір, який вони не плутають з видимим світлом зеленувато-блакитного діапазону.

Щури володіють набагато слабкішім зором в порівнянні з іншими ссавцями. Наприклад, вони бачать в 30 разів гірше, ніж люди. При цьому зір щурів-альбіносів значно слабший, ніж у пігментованих особин. Все це говорить про те, що в більшій мірі ці гризуни покладаються на свій нюх, дотик і слух.

Щури, що переступили рубіж дворіччя, бачать значно гірше своїх молодих родичів. Справа в тому, що в цьому віці велика кількість клітин сітківки руйнується. До того ж на її поверхні відбуваються зміни, що негативно впливають на зорові можливості тварин.