• Українська
  • English
  • Русский

Вплив смартфонів на зір

Результати нового аналізу показали, що зображення, встановлені перед екраном смартфона, збільшують візуальний дискомфорт. Деякі відомості вказують на те, що довгий перегляд мобільних пристроїв та інших стерео пристроїв 3D призводить до візуального дискомфорту, втоми і навіть сильним головних болів, повідомляє “Ортодокс”.

Згідно з дослідженням, опублікованим в новому журналі “Journal of Vision”, корінною причиною може бути вимога від наших очей фокусуватися на екрані і одночасно пристосовуватися до відстані межу очима і вмістом екрана.

Конфлікт, науково іменований як акомодація до величини фокусної відстані, а також його ефект на глядачів стерео показів 3D описані детально в останній статті журналу Journal of Vision “Зона комфорту: попередження візуального дискомфорту при стерео показах”.

“При перегляді стерео показів 3D, очі повинні сфокусуватися – акомодувати – на відстані екрану, оскільки це місце, звідки виходить світло. У той же самий час, очі повинні сфокусуватися на відстанню стереосодержімого, яке може перебувати перед або за екраном” – пояснив Мартін Бенкс (Martin S. Banks), професор оптометрії та офтальмології з Університету Каліфорнії, Берклі.

Провівши серію експериментів на 24 дорослих людей, науково-дослідницька група поспостерігала за взаємодією між зоровим відстанню і напрямком конфлікту, щоб з’ясувати, що впливає на дискомфорт глядача, розташування вмісту перед екраном або за ним. Результати показали, що якщо в пристроях з невеликими екранами подібно мобільному телефону і ноутбука, які проглядаються на близькій відстані, стерео вміст встановлювалося перед екраном, тобто ближче до глядача, то це приносить більше дискомфорту для очей, ніж стерео вміст, встановлене за екраном.

А ось при перегляді пристроїв на більш далекій відстані, наприклад, фільму в кінотеатрі, більше дискомфорту для очей глядачів приносило вміст, встановлене за екраном. Тому вчені радять, що точку збіжності стереоизображений в смартфонах і ноутбуках слід поміщати за екраном, а в 3D кінотеатрах точку збіжності стереоизображений слід розміщувати перед екраном.