• Українська
  • English
  • Русский

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Відповідно до рішення Всесвітньої організації охорони здоров’я та рішення Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй 1 грудня у всьому світі відзначається День боротьби зі СНІДом.

Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ), як і раніше, є проблемою загальносвітового масштабу. За даними ВООЗ загалом він забрав життя понад 35 млн людей. З перших днів виявлення цього захворювання виникають різні домисли, легенди і міфи з приводу ВІЛ. Спробуєм розвіяти найпоширеніші з них.

Міф: Я можу заразитися ВІЛ, перебуваючи поруч з ВІЛ-інфікованим

Це помилкове переконання вже багато років призводить до дискримінації ВІЛ-інфікованих людей.

ВІЛ НЕ передається через дотиксльози, слинупіт або  мочу.

Ви НЕ можете заразитись ВІЛ:

  • Дихаючи одним і тим самим повітрям з ВІЛ-позитивним;
  • Обіймаючись, цілуючись або вітаючись за руку;
  • Через столові прибори;
  • Через питний фонтанчик;
  • Через особисті предмети;
  • Користуючись снарядами в фітнес-клубі;
  • Торкаючись сидіння унітазу або дверної ручки.

ВІЛ передається тільки через обмін такими тілесними рідинами з ВІЛ-інфікованим, як кров, сперма, фізіологічні виділення з піхви і грудне молоко

Міф: За допомогою нетрадиційної медицини можна вилікувати ВІЛ

Це абсолютно хибна думка. Народна медицина, як і душ після сексу або інші сумнівні ритуали, ніяк не допоможуть проти ВІЛ-інфекції і не допоможуть запобігти їй.

Міф: ВІЛ можуть розносити комарі та москіти

Незважаючи на те, що цей вірус передається через кров, в ході декількох досліджень вчені встановили, що ви не можете його отримати через укус комах. Навіть якщо ви живете в районі, де дуже багато комарів і висока концентрація ВІЛ-інфікованих людей.

Міф: Я не можу заразитися ВІЛ через оральний секс

Дійсно, оральний секс менш небезпечний (в сенсі небезпеки зараження), ніж всі інші різновиди сексуальної активності. Частота захворюваності в подібних випадках становить менш ніж 4 випадки на кожні 10 тисяч статевих актів.

Однак ви можете отримати ВІЛ, якщо будете займатися сексом з ВІЛ-інфікованими чоловіком або жінкою, і саме тому лікарі рекомендують використовувати презервативи, навіть під час орального сексу.

Міф: Люди з ВІЛ помирають рано

Дедалі більше людей, які знають, що у них є ВІЛ, і дотримуються призначеного ним лікування, живуть нормальним повноцінним життям.

За даними Об’єднаної програми ООН по ВІЛ/СНІД (ЮНЕЙДС), 47% всіх ВІЛ-інфікованих живуть з пригніченим вірусом, а це означає, що кількість вірусу імунодефіциту людини у них в крові настільки мізерна, що він не проявляється в аналізі крові.

До того ж ВІЛ-позитивні люди з пригніченим вірусом не можуть передавати його здоровим, навіть через статевий акт.

Якщо вони припинять лікування, то рівень ВІЛ-інфекції може підвищитися і знову почати давати про себе знати.