• Українська
  • English
  • Русский

Зір і комп’ютер

Сучасна людина звикла сприймати інформацію в електронному форматі. Багато людей щодня відвідують новинні портали, соціальні мережі, форуми та інші онлайн-ресурси. Офтальмологи стверджують, що тривале читання тексту на дисплеї комп’ютера, смартфона або планшета сприяє підвищеній стомлюваності очей. При систематичних зорових навантаженнях у людини може виникнути комп’ютерний зоровий синдром, який характеризується зниженням чіткості зору, запамороченням, болем у скронях, а також відчуттям сухості, печіння і різей в очах. В даний час ці симптоми спостерігаються у кінці робочого дня майже у кожного офісного працівника, особливо у тих, хто працює з великим об’ємом текстової інформації, наприклад, пише або редагує тексти.

Що ж, саме час задуматися про правила безпеки.
На думку офтальмологів, самим безпечним шрифтом для очей є Verdana. Тексти, надруковані даними шрифтом, викликають меншу втому і дискомфорт у людей, ніж тексти, надруковані іншим шрифтом. При використанні в роботі Verdana у людей зменшиться ризик розвитку синдрому комп’ютерного зору й короткозорості. Також, оптимальним розміром шрифту є 10-12.

І ще кілька простих правил, щоб зберегти свій зір.
– Робіть гімнастику для очей кожні 45 хвилин при читанні або написанні тексту;
– Встановіть хороший читабельний шрифт (Verdana, Arial або Tahoma);
– Встановіть комфортні параметри контрастності, яскравості і частоти оновлення дисплея;
– Намагайтеся частіше моргати і фокусуватися на різних об’єктах;
– Стежте за тим, щоб монітор перебував чітко на одному рівні з Вашими очима;
– Подбайте про організацію зручного робочого місця (комфортні меблі, достатній рівень природного освітлення);
– Стежте за тим, щоб екран знаходився на відстані не менше 50-60 см від очей. При необхідності збільшить розмір шрифту або скористайтеся засобами корекції

Будьте здорові!